Merhaba …

Firmamız Antakya’nın bilinen yöresel el yapımı sabununu 33 yıllık tecrübemizle geliştirip, çeşitlendirip ortaya çıkan bu ürün çalışmalarımızı sizlerle paylaşmak isteriz… Sabunlarımız %100 Türk Malı ve El Yapımı olup üretim , üretim standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Tüm ürünler kendi imalatımızdır. Şifalı, doğal, saf zeytinyağlı ve muhtelif yağlardan üretilmekte olup Yurtdışına ve Türkiye’nin her yerine ulaştırılmaktadır. Fason üretim kabul etmekteyiz. http://www.ilyanatural.com web sayfamızdan tüm ürünlerimizi ve ürün çeşitlerimizi görsel olarak da inceleyebilir ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz. Bunların dışında herhangi bir bilgi ve paylaşıma hazır bulunduğumuzu belirtir, beraber çalışma ümidi ile iyi çalışmalar dileriz…


*Ürünlerimiz Sağlık Bakanlığının 5324 sayılı kozmetik kanununa göre üretilmiştir.
*Ürünlerimiz hiçbir hayvansal yağ içermemektedir.
*Ürünlerimiz tamamen bitkiseldir.

Üretim Aşamaları

 • Sabun Pişirimi

  İlya Natural
  Sabunlarımızın pişirimini geleneksel yöntemlerle ve insan gücüyle gerçekleştirmekteyiz.
 • Döküm

  Kazanlarda pişirilen sabunları istenilen ölçeğe göre hazırlanmış kalıpların içine döküyoruz.
 • Ölçeklendirme & Kalıplama

  Pişen sabunun döküm işi bittikten hemen sonra , sıcağı sıcağına el yordamıyla ölçek kalıbının içerisine bastırarak yaymakytayız.
 • Kesim

  Kalıba yerleşen pişmiş sabunu kalıbından çıkaracak kıvama getirdiğimizde, çıkan sabunu ellerimizle, bıçak ve bir mastar aracılığıyla kesiyoruz.
 • Kurutma

  İstenilen ölçülerde kesimi tamamlanmış sabunlarımızı tamamen kuruması için, birbirinden ayırarak doğal olarak kurumaya brakıyoruz.